reklam
11 Ağustos 2022 Perşembe 01:08:00

Küçükdağ’a yeni görünüm kazandırılacak

Küçükdağ’a yeni görünüm kazandırılacak

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Küçükdağ mevkiinde belediyenin yapacağı çalışmalar öncesinde bölge sakinleri ile bir araya gelerek, düzenledikleri planlar hakkında açıklamalarda bulundu.

reklam

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Küçükdağ mevkiisi için hazırladıkları yol, yeşil alan, ağaçlandırma gibi planları görüşmek üzere bölge sakinleri ile bir araya geldi. Küçükdağ’da yapacakları çalışmaların detaylarını salondakiler ile paylaşan Başkan Esen, dere ıslahı, yeni yollar ve yapacakları diğer çalışmaları anlattı. Bölgenin doğal yapısını koruyarak modern bir görünüme kavuşturmak istediklerini ifade eden Esen, Küçükdağ ile ilgili hazırladıkları planların, vatandaşları memnun ettiğini söyledi. Dere ıslahı ve su taşkınlarını önleyecek çalışmalar ile başladıklarını söyleyen Esen, “DSİ ve Büyükşehir’den araç gibi destekleri alarak dere kenarındaki ıslah çalışmalarını yaptık. Çalışmalar sırasında sık sık o bölgeye gittim ve çalışmaları yerinde inceledim. Eğer bu bölgede hazırladığımız çalışmaları hayata geçirirsek, önümüzdeki süreçte buna benzer yapacağımız çalışmalara da örnek olacak” şeklinde konuştu.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI YAPILACAK

Bölgede yapılacak çalışmalar arasında ağaçlandırma ve yeşil alanı koruma da olacağını ifade eden Başkan Esen, bu çalışmalara da kısa zaman içerisinde başlayacaklarını ifade etti. Düzenlenen toplantıya ilgili müdürler de katılırken, hazırladıkları yol, parselasyon ve diğer imar planlarını sundular. Çalışmaların bir an önce başlaması için bölgedeki mülk sahiplerinin ortak hareket etmesinin önemli olduğunu belirten Esen, böylece ilgili kurumların altyapı çalışmalarına başlayıp hızlıca bitirebileceğini söyledi. Küçükdağ mevkiinde yapacaklarını çalışmaları önemsediğini ifade eden Esen, “Çalışmalarımız bittiğinde Küçükdağ modern bir görünüm kazanacak. Gerek yolları gerekse de doğal ve yeşil alanları ile örnek bir yer haline getirmek istiyoruz” dedi.reklam
Yorum yap
Daha hiç yorum yapılmadı
reklam
reklam

Namaz Vakitleri
reklam