reklam
26 Temmuz 2022 Salı 00:07:00

​Engelli Vatandaşlara Özgür Plaj Ayrıcalığı

​Engelli Vatandaşlara Özgür Plaj Ayrıcalığı

Manavgat Belediyesi Evrenseki, Kızılot, Boğaz Sahili ve Sorgun Çamiçi Plajlarında kış aylarında bozulan Özgür Plajları, yenileyerek yeniden engelli vatandaşların kullanımına açtı.

reklam

Manavgat Belediyesi sahillerde engelli vatandaşların denize rahatlıkla girebilmeleri için “Özgür Plaj” uygulamasını sürdürüyor. Belediye, Evrenseki, Kızılot, Boğaz Sahili ve Sorgun Çamiçi Plajlarında kış aylarında bozulan Özgür Plajları, yenileyerek yeniden engelli vatandaşların kullanımına açtı. Manavgat’ta 4 yıl önce hayata geçirilen “Özgür Plaj”lar projesi vatandaşlar tarafından büyük takdir toplamıştı.
 
ÇOK ÖZEL HİZMETLER
Manavgat Belediyesi’ne ait Evrenseki, Kızılot, Sorgun Boğaz Sahil ve Çam içi plajlarında bulunan “Özgür Plajlar”da engelli vatandaşlar engelli transfer araçlarıyla evlerinden alınıp denizle buluşmaları sağlanıyor. Özgür Plajlarda belediye hizmeti olarak yer alan engelli rampası, yüzen şezlonglar, tekerlekli sandalyeler, duşlar ve özel soyunma kabinlerinden yararlanan engelli vatandaşlar, aileleriyle birlikte denizin keyfini engel olmadan doyasıya çıkarıyor.
 
ENGELLİ AİLELERİ MEMNUN
Projenin hayata geçirilmesinden oldukça memnun olan engelli aileleri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Engelli annesi Rukiye Aşık, Özgür Plajlarda rahatlıkla denize girebildiğini ifade ederek, “Özgür plajı düşünen, bu imkanı sağlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Engelliler için atılmış her adım çok anlamlı. Bizim için yüzmek ekmek su kadar çok önemli. Ben birçok engellinin denizle buluşmasını arzu ediyorum” diye konuştu.
 
EŞİT İMKANLAR SAĞLIYORUZ
Başkann Şükrü Sözen de Özgür Plajları her yıl yenileyerek faaliyete açtıklarını dile getirdi. Sözen, “İlk Engelsiz Plajımızı 2018 yılında hayata geçirdik. Şu anda ilçemizde 4 engelsiz plajımız var. İlçemizde kayıtlı 700 engelli vatandaşımız ekiplerimizce evlerinden alınıp sahillere getiriliyor. Tüm engelli vatandaşlarımızın hizmetlerimizden eşit imkanlarda faydalanmasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Bu plajlarımızı da artırmayı planlıyoruz” dedi.  


reklam
Yorum yap
Daha hiç yorum yapılmadı
reklam
reklam

Namaz Vakitleri
reklam